Menu
Your Cart

İskender Bilici kimdir, ne iş yapar

İSKENDER BİLİCİ

1982 Trabzon/Çaykara doğumlu, liseyi Giresun Hamdi Bozbağ Anadolu Lisesinde, üniversiteyi Tokat Gaziosmanpaşa İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünde tamamladı.

2005-2011 yılları arasında grafiker olarak başladığı çalışma hayatına 2011 yılında kurduğu KİM REKLAM AJANSINDA devam etti. Tokat başta olmak üzere Türkiye’nin birçok yerine grafik tasarım ve reklam danışmanlığı hizmetlerinde bulundu. 2014 yılında gıda sektörüne adım attı ve kendi tavuk dürüm markası DOYMAX’ı kurdu. Kısa sürede Doymax markasını Tokat, Sivas ve Samsun olmak üzere 3 farklı ile büyütmeyi başardıysa da şişmanlamanın büyümek olmadığını anlayınca gıda sektörünü tamamen bırakarak reklam sektöründe yol almaya devam etti.

Bu süreçten sonra dijitalleşmenin artık tırmanan bir trend olduğunu görerek kendini bu alanda geliştirmeye başladı. Erenler Süpermarket bünyesinde erenlercep.com internet sitesini ve mobil uygulamasını geliştirerek; takip, güncelleme ve reklam sürecini organize etmeye başladı. 2018- 2020 tarihleri arasında Tokat ilinde sandikplus.com, filizer.com.tr, almayabak.com gibi birden çok e-ticaret sitesinin kurulmasına yardımcı oldu.

2020 Temmuz ayında lezzetnoktam.com online yemek sipariş platformunu pörtföyüne kattı.

TOKAT İLİ

Tokat Reklam Ajansı veya Tokat’ta Grafik tasarım konularında aramalar yaparak internet sitemi ziyarete gelen değerli misafirimiz öncelikle hoş geldiniz.

İskender Bilici olarak Tokat’ta Reklam Ajansı, internet reklamları, dijital medya reklamları ve web tasarım çalışmaları konusunda hizmet vermekteyim. Tokat ilimizdeki hizmetlerimin detaylarını yan tarafta bulunan butonlara tıklayarak inceleyebilirsiniz ama bunlardan önce Tokat ile ilgili sizlere kısa bir bilgi vermek isterim.

TOKAT İLİMİZ;

Tokat, bir Karadeniz ili olsa da ilçelerinden bazıları İç Anadolu Bölgesi sınırlarındadır. 2019 rakamlarına göre 612.747 kişilik nüfusa sahip olan TOKAT’ın güneyinde Sivas, kuzeydoğusunda Ordu, batısında Amasya, kuzeyinde Samsun illeri vardır. Tokat Karadeniz Bölgesi’nde olması hasebiyle Karedeniz ikliminin hâkim olduğu görülmektedir.

Köklü bir tarihi olan Tokat’ın Komana, Kacun ve Sobaro isimleriyle anılan Toygarcılar tarafından kurulduğu bilinmektedir. Aynı zamanda Hititler, Asurlar, Kimmerliler, Persler ve Makedonyalılar zamanından da izler taşımaktadır. Türkiye’nin en çok türmesine sahip olan şehirlerimizden biridir. Aynı zamanda Türkiye’nin en önemli akarsularından biri olan Yeşilırmak da Tokat’ın gerdanından bir yeşil bir yakut gibi geçmektedir.

Köklü bir tarihin parçası olan Tokat, insanlığın ilk yerleşim yerlerinin başında gelmiş ve pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Mustafa Kemal Atatürk’ün geçici olarak ulusal mücade yıllarında konakladığı Latifoğlu Konağı, 2. Abdulhamit’in tahta çıkışının 25. Yılı şerefine yaptırılan Tokat Saat Kulesi ve tarihi Gök Medrese kentin merkezinde bulunur. Anadolu’nun ilk medresesi olarak bilinen Yağıbasan Medresesi Niksar ilçesinde bulunmaktadır. Yarı yatay, yarı dikey olarak birbirine bağlı 5 kat ve 8 büyük salondan oluşan Ballıca Mağarası ise ziyaret edilmesi gereken muhteşem bir doğa harikasıdır.

Sarma dolma için kullanıla yeşil yaprağıyla ünlü olan Tokat’ta ayrıca soğan, karpuz, kavun, şeker pancarı, tütün, patates, domates, patlıcan, biber ve mısır yetiştirilir. Ovalarda hayvan yetiştiriciliği ön plandadır. Seracılık faaliyetlerinin de yaygınlaşmasıyla Türkiye’nin sebze ihtiyacının karşılanmasında önemli bir role sahip olmaya başlamıştır.

Organize sanayi bölgesinde başta tekstil sektörü olmak üzere birçok alanda faaliyet sahasına sahip firmaları bulunan Tokat başta Dimes, Erenler Süpermarket, Tokat Termal Sulusaray Kaplıcaları, Aşık Baba Bez Sucukları, Has Özgen Tekstil, Lexa Çelik Kapı ve daha sayamadığımız bir çok yerel ve ulusal markanın da doğup geliştiği bir ilimizdir.